Daňová sústava v Maďarsku pozostáva z viacerých druhov daní, najmä z:
- dane z príjmu,
- dane z pridanej hodnoty,
- korporátnej dane,
- miestne podnikateľské dane.
Daň z príjmu
Daň z príjmu je v Maďarsku nastavená paušálne na úroveň 15%. Okrem dane sú však z príjmu strhávané i odvody, a to napr. zdravotné odvody či odvody do dôchodkového fondu. Celkové daňové zaťaženie, t.j. dane spoločne s odvodmi, sa pohybuje na úrovni 33,5%.
Korporátne dane
Daňová sadzba bola v roku 2017 zjednotená na spoločnú výšku 9% — najnižšia v EÚ. V prípade, že daňový poplatník je maďarským rezidentom, platí daň z príjmu, ktorý dosiahol celosvetovo. Ak daňový poplatník nie je rezidentom v Maďarsku, ako základ dane slúžia príjmy spojené s aktivitami v Maďarsku. Dividendy nie sú predmetom zdaňovania, ak nie sú prijaté od kontrolovanej zahraničnej spoločnosti.
Daň z pridanej hodnoty
Generálna sadzba DPH je v Maďarsku na úrovni 27% — najvyššia v EÚ –, ale okrem nej sa uplatňujú i dve znížené sadzby DPH: prvá na úrovni 5% sa uplatňuje na mlieko, hydinové mäso, čerstvé vajcia, knihy atď., druhá na úrovni 18% sa týka mliečnych výrobkov, kukurice, komerčných ubytovacích služieb atď.
Miestna podnikateľská daň
Daňový základ pre podnikateľov s činnosťami trvalého charakteru, ktoré sú vykonávané v jurisdikcii miestnej samosprávy, tvorí čistý výnos z predaja znížený o náklady na predaný tovar, hodnotu sprostredkovaných služieb atď. Podnikateľom, ktorých činnosti majú dočasný charakter (vykonávané najmenej 30 dní, ale nie viac ako 180 dní), vzniká daňová povinnosť vo výške 5 000 forintov denne. Implementáciu a prípadné ďalšie daňové príplatky závisia od rozhodnutí lokálnych vlád.